רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

הטיפול בדיקור סיני - עובד!

דיקור סיני הוא טיפול שונה מכל טיפול אחר של הרפואה הסינית.

מצד אחד, מחטים ודקירות בודדות ומצד שני השפעה עצומה על כל איברי הגוף ותהליכים פנימיים. למעשה, דיקור סיני (ויקיפדיה) הוא התחום הנחקר ביותר כיום במזרח ובמערב (בתחרות גדולה עם צמחי מרפא). 

מחקרים רבים יוצאים לאור מידי שנה ומפורסמים במגזינים יוקרתיים של רפואה סינית ורפואה מודרנית ולאט לאט מגלה המערב את היכולת העצומה שיש לכלי זה להציע. 

במרפאות כאב בארץ ובעולם משתמשים כיום בעזרתו של דיקור סיני לשיכוך כאבים וטיפול במחלות פנימיות בהצלחה מרובה. מחקרים שבוצעו במערב הוכיחו בבירור כי דיקור סיני חוסם את הגירוי הסימפתטי (הגורם להתכווצויות שרירים וכלי דם), ובכך משפר את זרימת הדם, גורם להרפיית שרירים ופותח את מעגל הכאב.  

הדיקור הסיני בטוח ומיועד לכול הגילאים. 

אופן הדיקור

מחטים דקיקות, סטריליות, חד פעמיות, מוחדרות לעור בעומק קטן מאוד, ומושארות שם, הטיפול בדיקור סיני אורך בדרך כלל כ- 20 עד 30 דקות. הטיפול בדיקור אינו מכאיב – ומתאים לכולם. הדיקור לעתים כרוך בתחושת עקצוץ קלה ומעבר 'זרם" עדין.

הקלה של 30-40% תתרחש כבר במהלך הטיפול בכאב אקוטי. יידרשו מספר טיפולי דיקור נוספים במידה והכאב בעל אופי כרוני, שחוזר על עצמו או כאב עמום שמציק מעל חודש.

כאבים ובעיקר כאבים שקשורים להגבלה בתנועה הם בעלי השפעה משמעותית ביותר על מצבנו הנפשי. מלבד ההגבלה בתנועה וההתשה שכאב של גב או צוואר תפוס גורם לגופנו, תוך ימים בודדים מאז שהוא הופיע, הוא אוטומטית מגביר גם מחשבות של יאוש וחרדה.

הטיפול בדיקור סיני מתמחה מצד אחד להפיג את הכאב והתקיעות ולחדש את הזרימה, ובנוסף  ליצור תחושת רגיעה והרפיה כללית שתעלים את החרדה שהתעוררה. 

טיפול בדיקור סיני לכאבי גוף ונפש, קליניקה בראשל"צ | שגי היימר 052-3686354

טיפול בכאבי גוף

דיקור לכאבי ראש, צוואר תפוס, כתף קפואה, דיקור לכאבים בברכיים, בקרסוליים בכפות הרגליים – טיפול בכל כאבי השרירים והגוף.

דיקור במחטים הוא שיטת טיפול המתאימה והיעילה ביותר לכאב ונותנת מענה למגוון רחב של תחלואים ,הרגעה והפגת כאב, השגת שליטה בתהליכי דלקת, איזון הורמונאלי ועוד. במהלך הטיפול יתבצע אבחון של הבעיה ובהתאם ייבחר פרוטוקול טיפולי הכולל דיקור מספר נקודות על פני העור. 

דיקור סיני לטיפול בכאבי גב – דיקור סיני הוא הנחקר ביותר עבור טיפול בכאבי גב. דיקור סיני לכאבי גב מטפל גם במצב האקוטי וגם במצב הכרוני.
שימוש במשככי כאבים עדינים, בינוניים וחזקים עד התערבות ניתוחית הם בדרך כלל משהו שכדאי ואפשר להימנע ממנו, בעזרת דיקור  ניתן להימנע מסבל וכאב.

טיפול בדיקור סיני לכאבי גב | שגי היימר

טיפול במערכת העיכול

ברפואה סינית מערכת העיכול משולה לאדמה, הנמצאת במרכז הגוף ואחראית על כול תהליכי השינוי וההתמרה המתרחשים בנו. מערכת העיכול נחשבת גם כמערכת העצבים השנייה שלנו בזכות כמות הרצפטורים הנמצאת במעי הדק והגס (המכונים גם "המוח הקטן").

בעיות במערכת העיכול יתבטאו במגוון של סימפטומים, כגון: נפיחות בטנית אחרי אוכל, בחילות, כאב בטן, גזים, קיבה רכה, שלשולים, עצירות, כיב קיבה (גסטריטיס) הליקובקטר פילורי, צרבות, טחורים, ואפילו כאבי גב תחתון, וכאבי ראש טורדניים יכולים לנבוע מעיכול לקוי.

כמוכן חשוב לזכור כי תזונה ואורח חיים מתוח הם טריגר משמעותי להתפתחות מצב של עיכול לקוי ולכן שמירה על תזונה מיטיבה הינו המפתח לשמור על מצב "לא פעיל" למשך תקופה ארוכה, ללא שימוש בתרופות.

ידוע כי תזונה עשירה במוצרי חלב, קמח לבן, סוכר, אלכוהול, מזונות חריפים או שומניים מדי מגרים את מערכת העיכול ועלולים לגרום לחומציות יתר בקיבה, לאי נוחות עד כדי כאב בבטן, צרבות / ריפלוקס, הקאות, כאבים בחזה (הרגשה דומה להתקף לב), דפיקות לב מואצות ואף גלי חום. 

כולם פתולוגיות המצביעות על עיכול לקוי בעקבות חוסר איזון (עודף או חוסר) במערכת העיכול, ולאורך זמן בשילוב עם מתח עלול להתפרץ ולגרום למחלות מעי, כגון: דלקות וכיבים כרוניים, קוליטיס, קרוהן וכו' 

רפואה סינית יודעת לאבחן במדוייק את המצב, להקל על הסימפטומים האקוטיים ולטפל במקור הבעיה (מעי גס, מעי דק, קיבה, תרסריון, וכו') ואף למנוע התפתחות מחלות מורכבות במערכת העיכול. טיפול בדיקור סיני בשילוב צמחי מרפא מטפלים בצורה יעילה ומהירה. 

מחזור לא סדיר |שגי היימר

טיפול במערכת ההורמונאלית

קרוב למחצית מהנשים סובלות מכאבי מחזור בתקופת המחזור החודשי. הסיבה לכאבים לא תמיד ברורה, אך לרוב מיוחסת לחוסר איזון הורמונאלי, כלומר חוסר איזון של מערכת ההפרשה הפנימית של הגוף. לרוב, הכאב יתבטא באיזור הבטן התחתונה ולעיתים גם או בגב התחתון, וזה ילווה בתחושת כאב עמום בדרגות שונות, שהולכת ופוחתת עם תום ימי הדימום, ילווה בתחושת עצבנות, תנודתיות רגשית, ויש כאלו שיחושו בכאבים קדם ווסתיים (נקרא PMS).

הטיפול בדיקור סיני לכאבי מחזור' בשילוב צמחי מרפא סיניים המחזקים ומניעים את הדם (כמו לדוגמא הפורמולה ל"איזון האישה": Xiao Yao San)' יעיל לשיכוך כאבי בטן תחתונה ולאיזון המערכת ההורמונאלית כולה.

כאבי בטן יכולים לנבוע גם מכאבים במעיים (מערכת העיכול) או כאבים הקשורים למערכת הרביה והשתן. נשים רבות סובלות מדלקות וזיהומים חוזרים בדרכי השתן ובשלפוחית השתן. הטיפול הניתן לרוב הינו אנטיביוטיקה, פתרון יעיל ומיידי לבעיה, אך לאורך זמן החיידקים מפתחים עמידות לטיפול האנטיביוטי, הזיהום עלול להפוך לכרוני, הדלקות חוזרות שוב ושוב שיכולות לגרור לנזק מערכת השתן והחלשות מערכת החיסון כולה.

לרפואה הסינית יש כלים יעילים לטיפול בדלקות. לדיקור הסיני ולצמחי מרפא השפעה אנטי דלקתית חזקה ומהירה. אסטרטגית הטיפול ברפואה סינית תתמקד בניקוז חום ורעילות ממחמם תחתון, בשילוב עם פורמולת צמחי מרפא סיניים (כמו לדוגמא: Ba Zheng San).

ניתן לקבל פתרון מיידי והפסקה של הפתולוגיה הכרונית – והדלקות בשתן יעלמו ולא ישובו עוד!

טיפול באיזון המערכת ההורמונאלית, טיפול בכאבי מחזור ודלקות בשתן - שגי היימר

טיפול בנשימה ועור

לכל איבר פנימי בגוף יש התבטאות חיצונית; העיניים קשורות לכבד, הפה –  קשור למערכת העיכול, האוזניים – לכליות, האף- לריאות. בעיות עוריות אקוטיות או כרוניות, כגון: גרד עז, אדמומיות, יובש בעור, קשקשקת, פטריות, אבססים, אקנה ועוד) יעידו על  תפקוד לקוי במערכות הפנימיות של הגוף. 

גם מערכת העור היא התבטאות חיצונית של מצבים פנימיים, העור ברפואה הסינית משול ל"הריאה השלישית", קשור לאלמנט המתכת, המפריד בין חוץ לפנים, דרך העור, הגוף: סופג ויטמינים, מווסת טמפרטורה, פולט חום, מנקז רעילות, שמנוניות וחומציות. ישנו קשר הדוק בין בעיות נשימה לביטוי עור (למשל: אטופיק דרמטיטיס – אסטמה של העור, הקשר בין אלרגיה נשימתית לאלרגיות עוריות, ועוד).

אצל ילדים, טיפול בדיקור סיני תומך במערכת החיסון הצעירה של הילד ומטפל בצורה מהירה ואפקטיבית במחלות שהילד פוגש בתחילת דרכו, ועוזר בהתפתחות ובגדילה בהמשך הדרך. הדיקור נותן פתרון אפקטיבי למחלות נשימה ועור: שיעול וליחה טורדניים, אסטמה וזיהומים בדרכי נשימה, 'אסטמה של העור' בעיות עור שונות, דלקות  ונוזלים באוזניים, דלקות גרון  חוזרות, וכן גם תומך, מחזק ומטפל במצבים של דלקות עיניים בעיות עיכול, הפרעות שינה, אי שקט  וקושי להתרכז ועוד.

טיפול במצבים רגשיים

חרדות ודיכאון מתבטאות במצב רגשיים כתוצאה משלל סיבות, כמו: לחץ, חוסר ו/או איכות השינה ירודה, תזונה לקויה ועוד, כל אלה יכול להביא את האדם לחוסר 'מאגרים' עד כדי האטה של מערכות הגוף, שיוצר: תנודות במצבי רוח, כאבי ראש, נשירת שיער, קושי להירדם, חוסר מוטיבציה ואנרגיה לתפקד, עצב, מחשבות טורדניות, חרדות ופחדים.

דיקור סיני הוא יעיל ואפקטיבי למצבי חוסר איזון רגשי, לטיפול בחרדה ודיכאון. הטיפול שנותן פתרון לבעיה שהופכת לנפוצה יותר ויותר בעולמנו משלב דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים, כמו אותה פורמולת "איזון האישה" (Xiao Yao San) – פורמולה מצוינת לחיים המודרניים, מאפשרת להתמודד עם סימפטומים נפשיים, כגון: לחץ נפשי, חרדה, תסכול ותקיעות רגשית. הפורמולה מניעה את צ'י הכבד, מרככת מזינה ומזרימה איפה ש'נתקע' ולכן היא גם מטפלת במערכת הגניקולוגית ובשלל פתולוגיות רגשיות.

דיקור סיני למצבי דכדוך ודיכאון | שגי היימר
× - פנו אליי
דילוג לתוכן