רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

מחסור בשינה, זה פוגע בנו!

סובלים מחוסר בשינה? לא מצליחים להירדם בלילה? כדאי שתדעו שאתם מזיקים לגוף שלכם!
 שינה היא מרכיב עיקרי וחשוב לאדם וליונקים ככלל, ויש לה השפעה ישירה על התפקוד והבריאות שלנו במידה והיא לא מתבצעת כראוי. מתי שינה נחשבת כבריאה? מחקרים רבים מחשיבים שינה כבריאה כאשר היא אורכת לפחות 8 שעות בלילה (בדגש על הלילה), שינה מספקת שתמלא את מצברי האנרגיה ותסייע לגוף לנוח כנדרש.

מה עלול להשפיע על איכות השינה?

מחסור בשעות שינה עלול לקרות ממגוון סיבות כמו למשל כאשר אנחנו נמצאים בתקופה של חרדה ולחץ והמחשבות בראשנו מתחילות לעבוד, כאשר זמני השינה שלנו לא קבועים, או כאשר אנחנו עושים פעולות העלולות להזיק לנו לפני השינה כמו אכילה, צפייה בטלוויזיה או שימוש בטלפון וכו.

חשוב להבין שלא משנה מה הסיבה, למחסור בשינה ככלל יש השפעה ישירה על גופנו ובריאותנו, וחשוב להבין שמלבד פגיעה ברעננות ובתפקוד היומי שלנו, עלולות להיות תוצאות פוגעניות יותר לגופנו בעתיד.

מה הם הנזקים הנגמרים בעקבות מחסור בשינה?

 • עלייה במשקל
  מחקרים מראים כי חוסר בשינה גורם לנו להיות רעבים יותר, מפחיתה את המוטיבציה לפעילות גופנית ופוגעת בחילוף החומרים התקין של הגוף.
 • מצבים נפשיים
  דיכאון ובעיות נפשיות נוספות עלולות לצוץ בשל מחסור בשינה. אנשים שישנים פחות חשים סימפטומים שעלולים להפוך לבעיות כרוניות בטווח הארוך.
 • כאבי גוף
  מחסור בשינה עלול להביא לעלייה בכאבים הכרוניים באזורים שונים בגוף.
 • פגיעה בזיכרון ובקבלת החלטות
  כאשר אנו ישנים תהליכים שונים קוראים במוח שלנו המסייעים לו לתפקד ביומיום, מחסור בשינה עלול לפגוע בתקינות התהליכים שיפגע ביכולת הקוגניטיביות שלנו, בקבלת החלטות ובסופו של דבר גם בזיכרון.
 • מחלות לב
  מחסור בשעות שינה עלול לגרום לגוף שלנו לשחרר הורמונים שגורמים לעלייה בלחץ הדף, והתוצאה מכך הסיכון לפגיעה במערכת הלב.

ונזקים נוספים..

טיפול במחסור בשינה ברפואה הסינית

השיטה המוכרת לאבחון בעיות שינה היא על ידי מעבדות שינה, אך הרפואה הסינית מאפשרת אבחון מקיף של כלל המערכות בגוף באמצעות בדיקת הלשון והדופק. הרפואה הסינית מאפשרת להחזיר את האיזון לגוף, ומסייעת לטפל בשורש הבעיה שבעקבותיה נוצר המחסור בשינה וסימפטומים נוספים שנוצרו בעקבותיה.  בעוד ששימוש בתרופות מאפשר להתמודד עם המחסור בשינה, דיקור סיני מאפשר לאזן את הגוף, להקל על כאבים שונים, להתמודד עם החרדה והלחץ ועוד.

אבחון ברפואה הסינית

באמצעות כלי האבחון ושיחה מעמיקה אוכל להתאים לכם טיפול מתאים שיאזן את הגוף ויסיע לכם להתגבר על התסמינים ביניהם המחסור בשינה ופתרון לבעיה ממנה נוצר התסמין. אם את לא זוכרת מתי ישנת עמוק בפעם האחרונה, אני מזמינה אותך אלי לקליניקה להתנסות בדיקור סיני בשילוב עם צמחי מרפא, שיאזן את גופך ויחזיר אותו למצב האולטימטיבי והאנרגטי שלו.

לקריאה נוספת: איך מתמודדים עם הלחץ?

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן