רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

טיפול בדיקור סיני לכאבי גב

כאבי גב מהווים מטרד רב עבור רבים מאתנו. בעקבותיהם אנו מגלים ששגרת היום שלנו אינה כפי שהייתה. אנו מתקשים לשבת לאורך זמן, לבצע את הפעילות הגופנית האהובה עלינו או אפילו להירדם בשעת לילה מאוחרת. בימינו קיימים אמצעים שונים להקלות על כאבי גב. אחד האמצעים היעילים יותר הוא דיקור סיני לכאבי גב.

כאבי גב – ממה הם נגרמים?

כאבי גב יכולים להיגרם מסיבות שונות. לפי הדיקור הסיני, מחלקים את הסיבות האלה לשניים. הסיבה הראשונה היא גורם פיזי כלשהו, כמו בעיות בעמוד השדרה, שרירים תפוסים, דלקות בשרירי הגב, וכדומה. הגורם הפיזי יכול להיות תוצאה של עמידה ממושכת, ישיבה ממושכת, יציבה בלתי נכונה, עודף משקל, פעילות גופנית אינטנסיבית, חוסר פעילות גופנית, תנועות פתאומיות וחדות, הריון וכדומה. הסיבה השנייה היא הגורם הנפשי. גופנו מגיב למצבים נפשיים כמו מתח, חרדה, פחד או עצבים. תחושות אלה עלולות להוביל בסופו של דבר לכאבי גב בלתי רצויים.

איך מתבצע דיקור סיני לכאבי גב?

במהלך הטיפול בדיקור סיני מחדירים מחטים סטריליות קטנות ודקיקיות לאזורים שונים, וביניהן באזור הגב והגב התחתון, אך לא בהכרח, שכן לנקודות שונות בגוף קיימת השפעה על הגב. המטפל יודע לאבחן את הנקודות הבלתי מאוזנות בגוף שעשויות לגרום לכאבי גב, וידקור באזורים אלה. הטיפול עצמו נמשך כ-45 דקות, ולאחר מכן יש צורך לחכות מעט בחדר ההמתנה. ייתכן שאחרי הטיפול יחוש המטופל בסחרחורת קלה שתחלוף מהר.

האם דיקור סיני יכול להזיק?

דיקור סיני נחשב לבטוח ואינו כולל תופעות לוואי, בניגוד לתופעות שאנו מכירים מנטילת תרופות כימיות. עם זאת, גם במהלך הדיקור צריך המדקר לשמור על כללי זהירות:

  • המחט צריכה להיות סטרילית בלבד.
  • לא מומלץ לבצע דיקור באנשים חלשים או אנשים שעברו הרעלה או הרעבה.
  • אם מדובר בנשים בהריון, אסור לדקור באזור הבטן.
  • בילדים קטנים אסור להחדיר מחטים לתוך הגולגולת.
  • אסור לדקור לעומק באזור הראיות או על כלי הדם.

להיפטר מהכאבים אחת ולתמיד

סובלים מכאבי גב? הכירו את שגי היימר, מטפלת מוסמכת ברפואה סינית. לפני ביצוע הדיקור, שגי משתמשת באבחונים שונים כדי להתאים למטופל את סוג הדיקור הנכון עבורו: בחינת הלשון, הדופק והבטן. כל זאת במטרה להבין אילו נקודות בגוף יצאו מהאיזון, ואילו נקודות יש צורך לחזק כדי להוביל את הגוף לריפוי. כבר לאחר הטיפול הראשון תוכלו להרגיש הקלה בכאבי הגב, ואולי אפילו לישון בשקט ובנחת לילה ראשון מזה זמן רב.

לקריאה נוספת: טיפול בכאבי ראש, צוואר וגב
                    הקשר בין דלקת וצריבה בשתן לכאבי גב

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן