רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

היתרונות של דיקור סיני

רפואה סינית מסורתית משתמשת במצבים רבים ושונים על מנת לספק הקלה לחולים. כמה מהידועים שבהם הם: דיקור סיני, כוסות רוח, גאשה, שיאצו, טווינא, אקופרסורה ורפואת צמחים. דיקור סיני הוא אמצעי הטיפול הנפוץ ביותר במערב. הדיקור מפחית כאבים, כמו: כאבי ראש, מיגרנה, כאבי מפרקים, כאבי שרירים, כאבי גב, בטן, מחזור ועוד.

בישראל, דיקור לטיפול בכאב, הוא הנפוץ ביותר, מכיוון שהוא הוכח מדעית כי הוא עבד. תופעות שונות מתרחשות במהלך החדרת המחטים כמו שחרור אנדורפינים ואופיאטים. זה מגביר את זרימת הדם בזמן ההחדרה ובמקום בו ממוקם הכאב. על ידי עידוד זרימת הדם, תהליך הריפוי יתחיל.

דיקור סיני מפחית דלקות

דיקור סיני משמש לטיפול בכל מיני דלקות: נפיחות בגפיים, מפרקים, סינוסיטיס, גיל המעבר, סוכרת ואף דלקות בדרכי השתן. הדיקור משפר את זרימת הדם בגוף, בעזרתו תופעות של גיל המעבר והסוכרת יופחתו.

דיקור סיני להפחתת מתח

דיקור סיני יעניק תחושת רווחה כאשר יתרחש שחרור טבעי של אופיאטים ואנדורפינים. המטופל ירגיש יותר רגוע והחרדה תתפוגג. בנוסף ייתכן שהמטופל יוכל לשפר את דפוס השינה שלו.

תסמיני התקררות ושפעת שכיחים

דיקור סיני מטפל בכל הסימפטומים משיעול ועד ברונכיטיס. הוא מפחית חום אם קיים, מטפל בסינוסיטיס, ובכאבי ראש. הנגיף ימשיך במסלולו אך המטופל יתעצם ויחווה פחות תסמינים. לרוב אנו משתמשים בצמחי מרפא סיניים בצורת פורמולות בשילוב שמנים אתרים ותזונה מתאימה, בכדי להגדיל את הצלחת הטיפול.

דיקור להפרעות עיכול

מרבית ההפרעות העיכול נגרמות כתוצאה ממתח, דלקת ואלרגיות למזון. דיקור סיני יעזור בטיפול במחלת קרוהן, קוליטיס כיבית, עצירות, צרבת, בקע, דלקת קיבה ועוד.

סיכום:

דיקור סיני יכול להיות מגוון רחב של מצבים או לתמוך בטיפול מתמשך. ההפרעות השכיחות ביותר מוזכרות במאמר זה, אך חלקן הושמטו בשלב זה.

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

שגי היימר – מטפלת בדיקור סיני בראשון לציון 052-3686354

לקריאה נוספת: מתי הולכים לטיפול בדיקור סיני?

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן