רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

גיל המעבר ברפואה הסינית

סובלת מגלי חום? יכול להיות שאת סובלת מתסמיני גיל המעבר.

חשוב שתדעי שאפשר לעבור את גיל המעבר בשלום ואת לא צריכה לתת לתסמינים האלה לפגוע בחיי היום יום שלך, וניתן להקל עליהם באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה נכונה.

מתי מתחילה תקופת גיל המעבר אצל נשים?

תקופת גיל המעבר היא תקופה בה מתרחשים שינויים הורמונליים בגוף האישה כדוגמא הפסקת המחזור (נקרא גם גיל הבלות). בעקבות שינויים אלה מופיעים תסמינים שונים בגוף אשר עלולים לפגוע בתפקוד ובאורח חייה של האישה.

מבחינה ביולוגית, בסביבות גיל ה-50 מתרחשים שינויים הורמונליים בגוף האישה, הכוללים ירידה בייצור האסטרוגן והפרוגרסטרון עד למצב בו המחזור נפסק לחלוטין. לתופעה זו קוראים מנופאוזה, והיא מלווה בתסמינים.

 

בחני את עצמך: האם את בגיל המעבר? >> לחצי כאן

סובלת מתופעות גיל המעבר ולא יודעת מאיפה להתחיל?

אני מזמינה אותך לבוא לפגישת ייעוץ,
לקבל אבחון והסבר מקיף ולטפל בשורש הבעיה
שגי 052-3686354

מהם התסמינים של מנופאוזה אצל נשים

תופעת גיל המעבר של נשים, מלווה בתסמינים שונים כגון:

 • גלי חום – פשוט מרגיש שאת בוערת באמצע החורף, מזיעה בלילה למרות שקר.
 • שינויים קיצוניים במצבי הרוח
 • עייפות נדודי שינה וקשיי הירדמות
 • תחושת יובש בנרתיק ובאזורים אחרים בגוף
 • חוסר שקט וחוסר ריכוז
 • יושב כללי ויושב בנרתיק
 • קושי בירידה במשקל ועלייה במשקל
 • כאבי ראש
 • נשירת שיער
 • סחרחורות
 • צפצופים באוזניים
 • כאבי מפרקים 
  ועוד. 

 תופעות אלו עלולים להוות מטרד עבור האישה ובכך לפגוע בפעילות התקינה שלה ביום יום ולכן כדאי לפנות לטיפול כדי להימנע ככל הניתן מפגיעה באורח החיים. 

יש לציין שהתסמינים שונים מאישה לאישה, ובין התסמינים השכיחים ביותר הם גלי החום העלולים להמשך יותר מחמש שנים. גלי חום המתרחשים בשעות הערב ואף בשינה עלולים לפגוע באיכות השינה ולהוביל לתסמינים נוספים כמו אי שקט, עצבנות, כאבי ראש, עליה במשקל ועוד..

בנוסף, גיל המעבר הינו מדיד בעזרת בדיקת דם לפרוגסטרון ואסטרוגן – פרופיל הורמונלי לגיל המעבר, ערכים, מנפאוזה וטרום מנפאוזה.

מה הם טיפולים האפשריים בתופעות גיל המעבר וגלי חום?

הרפואה הקונבנציונלית מציעה טיפול באמצעות הורמונים כדי לסייע לגוף לעבור את תקופת גיל המעבר עם כמה שפחות סימפטומים ופגיעה באורח החיים. אך עם זאת הורמונים לא טבעיים לגופנו ועלולים לייצר נזקים בטווח הארוך בגוף.

טיפול טבעי - לעבור את גיל המעבר בלי להרגיש אותו

הרפואה הסינית מציעה מגוון שיטות טבעיות ויעילות לטיפול בתופעות גיל הבלות, ביניהם גלי החום. ניתן לטפל בתופעות אלו ולהקל על התסמינים באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה ואורח חיים בריא במטרה להשיב לגוף את האיזון עקב השינויים החדשים.

הטיפול בדיקור סיני

דיקור סיני לטיפול בגיל המעבר מסייע להקל משמעותיים על הסימפטומים המשפיעים ביותר כמו הזעה לילית הפרעות שינה, כאבי ראש חרדות, עצבנות ושינוי במצבי רוח ומאפשר לאזן את נקודת היין, המתבטא בחוסר אסטרוגן בתהליך.

בשילוב של תזונה נכונה ולא מעובדת ניתן לחזק את היין ולא רק לאזנו באמצעות הדיקור. מזונות המחזקים את היין כוללים שעועית וקטניות שונים, שעורה, שומשום וטחינה, סרדינים, אגוזים ומזון מלא לא מעובד. 

בנוסף שילוב של פעילות גופנית מתונה עלול לשפר משמעותית את התסמינים ולהשפיע לחיוב על אורח החיים. כמו כן, מומלץ לשלב פורמולת צמחים טבעית המותאמת לגוף המטופלת ומסייעת לחיזוק ואיזון הגוף.

*התאמת הפורמולה בהתאם לאבחון מקור הבעיה.

לסיכום,

אם את נמצאת בשלב גיל המעבר את לא צריכה לתת לתסמינים לפגוע באורח חייך, אני מזמינה אותך אלי לאבחון וטיפול שיאפשרו לך לחזור לשגרה ולהמשיך בעיסוקייך ללא הפרעות.

צרי קשר עכשיו, בשיחה או וואטסאפ – 052-3686354, שגי. 

סובלת מתופעות גיל המעבר ולא יודעת מאיפה להתחיל?

אני מזמינה אותך לבוא לפגישת ייעוץ,
לקבל אבחון והסבר מקיף ולטפל בשורש הבעיה
שגי 052-3686354

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן