גיל המעבר ברפואה הסינית

סובלת מגלי חום? יכול להיות שאת סובלת מתסמיני גיל המעבר.

חשוב שתדעי שאפשר לעבור את גיל המעבר בשלום ואת לא צריכה לתת לתסמינים האלה לפגוע בחיי היום יום שלך, וניתן להקל עליהם באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה נכונה.

תקופת גיל המעבר היא תקופה בה מתרחשים שינויים הורמונליים בגוף האישה כדוגמא הפסקת המחזור. בעקבות שינויים אלה מופיעים תסמינים שונים בגוף אשר עלולים לפגוע בתפקוד ובאורח חייה של האישה.

מבחינה ביולוגית, בסביבות גיל ה-50 מתרחשים שינויים הורמונליים בגוף האישה, הכוללים ירידה בייצור האסטרוגן והפרוגרסטרון עד למצב בו המחזור נפסק לחלוטין. לתופעה זו קוראים מנופאוזה, והיא מלווה בתסמינים.

תסמיני גיל המעבר

תופעת גיל המעבר מלווה בתסמינים שונים כגון:

 • גלי חום – פשוט מרגיש שאת בוערת באמצע החורף, מזיעה בלילה למרות שקר.
 • שינויים קיצוניים במצבי הרוח
 • עייפות נדדי שינה וקשיי הירדמות
 • תחושת יובש בנרתיק ובאזורים אחרים בגוף
 • חוסר שקט וחוסר ריכוז
 • יושב כללי ויושב בנרתיק
 • קושי בירידה במשקל ועלייה במשקל
 • כאבי ראש
 • נשירת שיער
  ועוד..

 תופעות אלו עלולים להוות מטרד עבור האישה ובכך לפגוע בפעילות התקינה שלה ביום יום ולכן כדאי לפנות לטיפול כדי להימנע ככל הניתן מפגיעה באורח החיים. 

יש לציין שהתסמינים שונים מאישה לאישה, ובין התסמינים השכיחים ביותר הם גלי החום העלולים להמשך יותר מחמש שנים. גלי חום המתרחשים בשעות הערב ואף בשינה עלולים לפגוע באיכות השינה ולהוביל לתסמינים נוספים כמו אי שקט, עצבנות, כאבי ראש, עליה במשקל ועוד..

בנוסף, גיל המעבר הינו מדיד בעזרת בדיקת דם לפרוגסטרון ואסטרוגן – פרופיל הורמונלי לגיל המעבר, ערכים, מנפאוזה וטרום מנפאוזה.

מה הם טיפולים האפשריים בתופעות גיל המעבר וגלי חום?

הרפואה הקונבנציונלית מציעה טיפול באמצעות הורמונים כדי לסייע לגוף לעבור את תקופת גיל המעבר עם כמה שפחות סימפטומים ופגיעה באורח החיים. אך עם זאת הורמונים לא טבעיים לגופנו ועלולים לייצר נזקים בטווח הארוך בגוף.

טיפול טבעי עבור גיל המעבר

הרפואה הסינית מציעה מגוון שיטות טבעיות ויעילות לטיפול בתופעות גיל המעבר ביניהם גלי החום. ניתן לטפל בתופעות גיל המעבר ולהקל על התסמינים באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה ואורח חיים בריא במטרה להשיב לגוף את האיזון עקב השינויים החדשים.

דיקור סיני לטיפול בגיל המעבר

דיקור סיני לטיפול בגיל המעבר מסייע להקל משמעותיים על הסימפטומים המשפיעים ביותר כמו הזעה לילית הפרעות שינה, כאבי ראש חרדות, עצבנות ושינוי במצבי רוח ומאפשר לאזן את נקודת היין, המתבטא בחוסר אסטרוגן בתהליך.

בשילוב של תזונה נכונה ולא מעובדת ניתן לחזק את היין ולא רק לאזנו באמצעות הדיקור. מזונות המחזקים את היין כוללים שעועית וקטניות שונים, שעורה, שומשום וטחינה, סרדינים, אגוזים ומזון מלא לא מעובד. 

בנוסף שילוב של פעילות גופנית מתונה עלול לשפר משמעותית את התסמינים ולהשפיע לחיוב על אורח החיים. כמו כן, מומלץ לשלב פורמולת צמחים טבעית המותאמת לגוף המטופלת ומסייעת לחיזוק ואיזון הגוף.

*התאמת הפורמולה בהתאם לאבחון מקור הבעיה.

לסיכום,

אם את נמצאת בשלב גיל המעבר את לא צריכה לתת לתסמינים לפגוע באורח חייך, אני מזמינה אותך אלי לאבחון וטיפול שיאפשרו לך לחזור לשגרה ולהמשיך בעיסוקייך ללא הפרעות.

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן