רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

הקשר בין דלקת וצריבה בשתן לכאבי גב – הסיפור של אביבית

לפני מס' שבועות אמרה לי אביבית "למה לא מלמדים כבר בבית הספר היסודי שאפשר ללכת למטפל ברפואה סינית ולפתור את הבעיות מהשורש?", והוסיפה; "הלוואי והייתי יכולה לספר לעולם כמה יעיל וטוב עשה לי הטיפול שלך".. אז אמרתי לה; "יאללה, כתבי את הסיפור שלך ואני אפרסם אותו באתר שלי"

אז הנה לפניכם הסיפור המלא של אביבית (שם בדוי), כפי שהיא כותבת:

בעיות השלפוחית שלי החלו כשהייתי בת 18. בהתחלה מצאתי את עצמי הולכת לשירותים כל חמש דקות עם הדחף הגדול ביותר להשתין.  כשהייתי הולכת, בקושי היה יוצא משהו – אבל לא שרף לי… זה היה כל כך מוזר…

בסופו של דבר הלכתי לרופא שלי ואף אחת מתוצאות השתן שלי לא חזרה חיובית ל- (UTI (Urinary Tract Infection. ולמרות זאת קיבלתי טיפול  בזיהום בשתן, אבל זה לא עזר….. המשכתי לסבול מתסמינים  ( תכיפות ודחיפות בשתן ). היו חודשים שזה היה קצת יותר טוב, חודשים אחרים זה היה יותר גרוע. בכל אופן המשכתי לבקר בשירותים לעיתים קרובות מידי.. 

בערך בגיל 20 חוויתי בפעם הראשונה את דלקת בדרכי השתן הראשונה שלי. באופן רשמי, זו היתה הדלקת הראשונה מבין רבות שהגיעו בהמשך. לעיתים, בדיקות השתן שלי היו חוזרות שליליות, אבל בכל מקרה נתנו לי אנטיביוטיקה שבדרך כלל עשתה את העבודה.

כל פעם, כשהרגשתי בתסמינים שמתחילים, הצריבה, הדחיפות, הייתי לוקחת אנטיביוטיקה וסדורל, שלאט לאט עבר במהלך מספר ימים. 

וכצפוי, תוך מס' חודשים הדלקות שלי התפתחו ממצב של דחיפות לשירותים, לצריבה נוראית של ממש – תוך 30 דקות! כאבים היו הופכים מאפס למאה, בשנייה. זה כבר לא היה הכאב האיטי הטיפוסי שלי.. זה נעשה בלתי נסבל, ממש! הבנתי שהאנטיביוטיקה כבר לא עובדת בשבילי. חודשים אחר כך התברר שהבדיקות הראו שיש לי חיידק שעמיד לאנטיביוטיקה, הגורם לדלקות שתן שלי. 

בשלב זה קיבלתי הדלקת בשתן חזרה ממש כמעט כל חודש. למדתי את התסמינים; תמיד הרגשתי לחץ קל, שאני צריך להשתין, או שאני לא מרוקנת את שלפוחית השתן שלי, לפעמים הייתי מרגישה עקצוץ וצריבה בסיום מתן השתן ואזור הבטן התחתונה תמיד הרגיש מעט נפוח. שלא נפתח על ההשפעה השלילית של הדלקות על חיי המין שלי, ועל החרדה מכאב לפני כל פיפי…!!

הרופא  הסביר לי שצריך להטיל שתן לפני ואחרי קיום יחסי מין, לשטוף לפני ואחרי ולשתות הרבה מים לפני ואחרי סקס, ובכל, לשתות הרבה מים לאורך היום, ולא להתאפק, לא להחזיק את הפיפי .

נלך עוד קצת אחורה בהיסטוריה הרפואית שלי; 

סבלתי שנים  מכאבי גב כרוניים בערך מגיל  12 .. סמוך לקבלת הוסת הראשונה. 

הרופאים תמיד אמרו לי שאני צעירה מדי ל'כאבי גב' ושפשוט אני צריכה להתמתח, לזוז, להתאמן הרבה יותר. גם היום, אחרי גיל 30 אני עדיין שומעת את הרופא שלי מרצה לי בנושא שוב ושוב.. אז, שום דבר לא עזר לי. ניסיתי פיזיותרפיה, יוגה, כירופרקט שיאצו – עד שהתייאשתי ואמרתי לעצמי: תלמדי לחיות עם הכאב ולשתוק. וכך זה היה שנים.

זה היה לפני  שנה בערך, כשאחותי ניסתה לשכנע אותי לראות את המטפלת בדיקור סיני שלה. אבל בשלב זה כבר איבדתי תקווה שיש משהו שבאמת יכול לעזור לי, אז המשכתי לומר לאחותי "לא" עד שיום אחד היא ממש גררה אותי לראות את המדקרת שלה ואמרה לי שהיא קבעה טיפול זוגי – לה ולי בקליניקה של שגי, בראשל"צ

האם דיקור יכול לטפל לי בבעיות השתן שלי?

לפני הטיפול אמרתי לשגי שאולי אצטרך להשתמש בשירותים במהלך הטיפול כי אני סובלת גם  מדלקת כרונית בשתן , היא שאלה אם יש לי היסטוריה של דלקות שתן חוזרות (UTI). אמרתי לה שאני מקבלת אותם כמעט כל חודש ושזה ככה מאז שאני בת 18.. התגובה שלה הייתה "מה?!?!? ואיך לא אמרת לי מוקדם יותר?! אני יכול לעזור לך!" אמרתי לה שאני מאוד סקפטית ולא מאמינה שדיקור סיני יעזור …. היא חייכה ואמרה בואי ננסה.

חשבתי לעצמי; "איך לעזאזל המחטים האלה יכולות למנוע מחיידקים לעשות לי צרות" היא אמרה לי שזה יעזור לחזק את אזור מערכת השתן ודרכי השתן, יאזן ויחזק את מערכת החיסון שלי.. מממ… לא האמנתי שזה יכול להיות נכון, אבל מכיוון שבכל מקרה אני כבר "שם" עם מחטים, על שולחן הטיפולים.. אתן לה לעבוד על איזור הבטן התחתונה.. 

התחלנו את הטיפול בבטן התחתונה ושלפוחית השתן בנובמבר 2019 ממש בשיא הדלקת האחרונה שהייתה לי.. אחרי חודש (ו-5 טיפולי דיקור סיני), שמתי לב שהפסקתי להתלונן או אפילו לחשוב על ללכת לשירותים וגם על הגב.. ! וואו – זה היה נס! לא יכולתי להאמין!

המשכתי ללכת לטיפולי דיקור אחת לשבוע על בסיס קבוע, זה גרם לי להרגיש כל כך טוב, כל כך "על הרגליים".  

עברו כמעט 5 חודשים ושום דלקת לא הגיעה!!! 

לעיתים מרגישה מעט דחיפות לשתן כשקר לי.. מעט לחץ בבטן התחתונה כשאני מתאפקת (כן, ואני אפילו מסוגלת להתאפק!)  אבל ללא התפרצות של דלקת וללא אנטיביוטיקה. 

באמת מרגישה שקיבלתי את איכות חיי בחזרה – אני ההוכחה שהדיקור באמת יכול לחזק אזורים חלשים בגופך – אפילו הכליות ושלפוחית השתן שלך! גם אם לא מאמינים – זה עובד! 

שגי אמרה לי שהאנטיביוטיקה הבלתי פוסקת לא הייתה טובה לגופי, היא מבינה שזה הדבר היחיד שעוזר להיפטר מהדלקת במהירות, אבל זה היה כמו "פלסטר" לבעיה ולא טיפול מהשורש.. 

הרבה דברים השתנו בחיי מאז.. האנרגיה חזרה אליי, יש לי הרבה יותר כוח פיזי (ללכת, לרוץ אפילו לרקוד) יש לי סבלנות לדברים שקודם הייתי מאוד קצרה אליהם, אני מרגישה פחות לחוצה ויותר שלווה ביומיום. אני לא עושה יותר ספורט מבעבר, ולא שיניתי את התזונה שלי (כן, היא עדיין לקויה) אבל כן הוספתי דברים לחיי; הוספתי יותר מנוחה, יותר סדר יום, יותר גיוון בארוחות – אני יותר קשובה לגוף שלי. אני לוקחת צמחי מרפא  (פורמולת צמחים פלאית עם טעם לא משהו …(Ba Zheng San)  כשמרגישה מעט אי נוחות למטה) 

העצה שלי היא אם כואב לך – לא לוותר, משהו שם בחוץ יעבוד

בשבילך.  

 

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן