רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

תסמיני גיל המעבר אצל גברים

מרגיש חולשה? עייפות? ירידה בחשק המיני? גלי החום תוקפים אותך?

אם אתה בסביבות גיל ה50, יש סיכוי שאתה סובל מתסמיני גיל המעבר הגברי ויש לכך פתרון.

כן, זה לא טעות. גם גברים יכולים לסבול מתסמיני גיל המעבר, תופעה אשר 10% מהגברים בסביבות גיל ה50 מדווחים. תופעת גיל המעבר אצל גברים נובעת בעקבות ירידה ביצירת הורמון הטסטוסטרון באשכים. ובעקבות כך בדומה לנשים, נוצרים תסמינים המשפיעים על אורח החיים.

תסמיני גיל המעבר אצל גברים:

לגיל המעבר אצל גברים יש תסמינים שכיחים יותר ופחות ובדומה לגיל המעבר אצל נשים, הם אינדיבידואלים ועלולים להיות מושפעים מהמצב הבריאותי ומאורח חייו של הגבר. בין התסמינים הקיימים:

  • נשירת שיער
  • ירידה בחשק המיני
  • פגיעה בזקפה
  • ירידה במסת השריר
  • דיכאון
  • מחסור בשינה
  • אנמיה
  • ירידה ביכולות הקוגניטיביות
  • כעס

ועוד..

הרפואה המערבית מציעה טיפול המגיע כג'ל או כזריקה להקלה על התסמינים, אך גם לרפואה הסינית יש פתרון באמצעות דיקור סיני הנותן מענה טוב לטיפול בתסמינים ובתופעה ככלל, אפרט על כך בהמשך המאמר.

מדוע תופעת גיל המעבר אצל גברים פחות מוכרת?

תופעת גיל המעבר היא תופעה שכיחה בקרב גברים, אך רק 5% מהגברים הסובלים מהתסמינים הנגרמים עקב הירידה בטסטוסטרון מקבלים את הטיפול הראוי. הסיבה לכך יכולה להיות לאור העובדה שגברים פחות משתפים את הסביבה בתסמינים הקשורים לאיכות החיים ולתפקוד המיני. אך חשוב להבין שמחסור בטסטוסטרון יכול להיות בעיה רפואית אמיתית ולהוביל לשומנים מוגברים בדם, השמנת יתר ועד למחלות לב ותמותה.

בדיקת טסטוסטרון אינה נחשבת כבדיקה שגרתית, לכן יש צורך לבקש אותה מרופא המשפחה. הבדיקות יציגו אם קיימת ירידה בטסטוסטרון בדם, ובמידה וכן הרופא יפנה לטיפול המתאים. חשוב לציין כי גברים אשר מתכננים להביא ילדים לעולם אינם יכולים לקבל את הטיפול ההורמונלי וכן גם גברים אשר קיים אצלם חשד לסרטן.

טיפול בתסמיני גיל המעבר אצל גברים ברפואה הסינית

הרפואה הסינית מציעה טיפול טבעי לתסמיני גיל המעבר אצל גברים. הטיפול באמצעות הכלים של הרפואה הסינית מאפשרים טיפול בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים. באמצעות הדיקור הסיני ניתן לפזר את החום שנוצר כתוצאה ממחסור ביין ומיטיב בסימפטומים של גיל המעבר הגברי.

מלבד הדיקור, הרפואה הסינית מציעה לשלב תזונה ופורמולת צמחי מרפא אשר מטפלת בהורדת חום כטיפול משלים לחיזוק היין בגוף. בנוסף יש להימנע מעישון המחריף את הפגיעה ביין. מאכילים מהם מומלץ להימנע ג’ינג’ר, פלפל שחור, פפריקה, צ’ילי, טבסקו, בצל ושום, ולעומת זאת יש להגביר צריכת מאכלים בעלי אופי מקרר כגון כרוב, כרובית, מלפפון וכו..

במידה והתסמינים הנ"ל מוכרים לך, אין סיבה שתמשיך לסבול בשקט! אני מזמינה אותך להגיע אלי לקליניקה לאבחון וטיפול מעמיק באמצעות הכלים של הרפואה הסינית כדי לתת לך מענה יעיל לתופעה וכדי שתוכל להמשיך את שגרת חייך כרגיל.

לקריאה נוספת: לא מצליחים להירדם בלילה? טיפול טבעי להפרעות שינה

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן