רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

שאלות ותשובות על דיקור סיני

דיקור סיני נחשב לאחד הטיפולים הרפואיים הוותיקים והנפוצים ביותר בעולם. מקורו בסין ותורתו קיימת ונחקרת כבר מעל 3000 שנים. כוונתו להקל על הכאב ולעודד בריאות טובה יציבה ומאוזנת באופן כללי.

העיקרון ע"פ התורה הסינית הוא שאם אתם סובלים מכאב זה בגלל שהצ'י (Chi) של הגוף הופר, והטיפול כרוך בהחדרת מחטים עדינות מאוד ל'ערוצים' שלפי הרפואה הסינית מאמינים שזורמים סביב גופכם, ועוזרים לצ'י שלך לזרום וכדי ליצור מחדש איזון בין היין ליאנג של הגוף (Yin & Yang).

הדיקור הסיני פועל על ידי הכנסת מחטים סטריליות, מעוקרות לשימוש חד פעמי, לנקודות שונות בגוף, כלומר דיקור. הדיקור בנקודות שונות בגוף יוצר זרימה דם, שמביא להפחתת מתח, וכאב והעלאת רמות האנרגיה. דיקור סיני בנקודות אלו (מרידאנים) מניעה את מערכות הגוף השונות לפעולת זרימה.

יעילות הדיקור תלויה מאוד בדיוק האבחנה של המטפל או מטפלת. האבחון מתבצע בייעוץ הראשוני. במהלך התייעצות זו, נשאל הרבה שאלות הכוללת את התלונה העיקרית, אורח החיים הכללי (כלומר שינה, עיכול, רמות מתח), התבוננות בלשון והרגשת הדופק.

הדיקור מתאים לכל אדם, בכל גיל. כל אדם יקבל טיפול המותאם לאבחנה שלו, כך שנקודות הדיקור שונות מאדם לאדם. דיקור סיני בטוח ויעיל גם לתינוקות, פעוטות, נשים בהריון, וגיל המעבר. הדיקור יעיל לטיפול בבעיות פיזיות, וכמוכן לבעיות נפשיות, כמו; כעס, עצבנות, חרדה, דיכאון, התמודדות עם מצבי לחץ, ונדודי שינה

דיקור סיני נועד לטיפול בכל מצבי כאב, כמו: כאב ראש, צוואר, גב עליון או גב תחתון, כאבי מחזור, בטן, גפיים וכו. 
הפרעות בהריון, מחלות נגיפיות ופוסט-ויראליות, בעיות עיכול למיניהן (גזים, עצירות, שלשולים, טחורים). הדיקור נועד גם למצבי חרדה, לחץ (סטרס) ונדודי שינה.
ארגון הבריאות העולמי המליץ ​​על דיקור סיני כטיפול ברשימת מצבים נרחבת. 

הייעוץ הראשוני כולל הערכה יסודית ע"פ הרפואה הסינית. אשאל שאלות מנחות לגבי התלונה העיקרית שלך, כמו גם על אורח החיים הכללי שלך; מה כוללת התזונה שלך, כמה אתה אוכל ביום וממה בעיקר מורכבות הארוחות, מהן רמות הלחץ, איך שגרת שינה שלך, לנשים – אבקש פרטים על קצב ואיכות המחזור והווסת, ומהן רמות האנרגיה באופן כללי.

חלק מההערכה כוללת גם התבוננות בלשון, תחושת הדופק ומישוש בחלל הבטן. הבדיקה הפיזית מאפשרת לי להגיעה להבנה מעמיקה של התהליכים הפנימיים המתרחשים בגופך, ובהתאם לקבל אבחנה מדויקת. מומלץ להצטייד בשמות התרופות, תוצאות בדיקות דם אחרונות, צילומי רנטגן רלוונטי וכל מסמך רפואי שיכול לתת מידע רחב על המצב הקיים.

לאחר סיום האבחנה, נתחיל בטיפול דיקור סיני מרגיע של 20-30  דקות, ובסופו אתן לך את פורמולת צמחי המרפא שמתאימה לך.  משך הייעוץ והטיפול בפגישה ראשונה הוא כ-90 שעות, לאחר מכן כל טיפול הוא עד כשעה.

לא. עם זאת, ישנם מקרים בהם במהלך הדיקור נאלץ לעורר את המחט (כלומר לסובב את המחט כשהיא מוכנסת) על מנת לגרום להשפעה טיפולית. בעת גירוי של המחט, החולים דיווחו כי הם חשים בדרך כלל כאב עמום או הרגשת חישמול או עקצוץ קל.

יש אנשים שמתארים את החדרת המחט לעור כתחושה קצרה של לחץ קל או קמצוץ קל. כשמנקים את נקודת הדיקור אתם עשויים לחוש עקצוץ קל, כובד, חום או כאב עמום עמוק סביב המחט. זו התחושה של מעבר צ'י ורוב האנשים רואים את זה מהנה ומרגיע.

ממש לא. המחטים הן מחטי נירוסטה דקות, חד פעמיות וסטריליות – העומדות בתקן משרד הבריאות. הן נזרקות לפח מחטים מיוחד ולא ניתן לעשות בהן שימוש חוזר.

טיפול בדיקור סיני הוא בטוח, אם הוא מתבצע על ידי מטפלת או מטפלת מוסמכים שעברו לימודים מלאים לאקופנקטורה על פי התורה הסינית. הדיקור הסיני בטוח גם לנשים בהריון.

כן, יכולות להיות תופעות לוואי מדיקור, אך תופעות לוואי אלה הן זמניות ולעתים נדירות נמשכות מעבר לשבוע. תופעות לוואי שכיחות כוללות שטפי דם, סחרחורות ועייפות. כדי להפחית את תופעות הלוואי הפוטנציאליות של סחרחורת או עייפות, אנו ממליצים לכם להיכנס עם בטן מלאה

מספר הטיפולים הנדרשים משתנה בהתאם למצב, הציפיות לתוצאת הטיפול ותאימות המטופל.

באופן כללי, אם הדאגה העיקרית שלך היא אקוטית, כלומר, התחילה לפני פחות מחצי שנה, אז סביר שתרגישו שינוי משמעותי לטובה כבר מהטיפול הראשון, ומשך הטיפולים להם תזדקקו יהיה קצר. אם הדאגה העיקרית שלך היא כרונית, כלומר בעיה ממנה אתם סובלים תקופה ארוכה מאוד, אזי יכול לקחת מספר רב של טיפולים עד להטבה מלאה.

הדיקור הסיני יספק לך תוצאת טיפול מפורטת ומציאותית יותר לאחר הייעוץ הראשוני.

הטיפול נמשך בין 30 ל -40 דקות ובמהלכם תוכלו לנוח ולהירגע – יש אנשים שאוהבים לחכות קצת לאחר הסרת המחטים. למרות שאתה עשוי להרגיש קצת עייף בהתחלה, אתה יכול לחוש פחות כאב, יותר אנרגיה ותחושה כללית של רווחה לאחר הטיפול.

אחרי טיפול בדיקור, בהחלט מומלץ לנוח, או לעסוק בפעילות רגועה מספר שעות לאחר הטיפול, כדי לאפשר לו להיכנס לתוקף מלא. 

אם תזדקקו לזמן מנוחה נוסף לאחר הטיפול, תוכלו להשתמש בחדר ההמתנה / אזור הקבלה השקט שבקליניקה עד שתרגישו מוכנים  לעזוב.

זה לגמרי תלוי בך. התגובות שלך לא ייפגעו בשום דרך, כך שתוכל להיות מסוגל לנהוג בבטחה.

רק לעיתים רחוקות מאוד. בעיקר בהקשר לטיפולים כימותרפיים, יש לציין זאת לפני הטיפול.

לא. לעתים רחוקות מאוד מטופל עלול לחוש חולשה קלה, אך זו אינה תגובה אלרגית אמיתית. 

כן בהחלט, אך חשוב לעדכן את המטפלת שלך. דיקור סיני עשוי אף להועיל שכן הוא יכול לטפל בהפרעות רבות בהריון. ניתן להשתמש בו למשל כדי להפוך מצגת עכוז או לגרום ללידה.

ישנן עדויות גוברות התומכות בדיקור סיני מגביר את הפוריות הטבעית ופוריות בסיוע. ממליצה לקרוא מחקרים בנושא כמו כאן, וכאן

כן, למעשה יתכן וזה אף יועיל ויטיב את המצב. דיקור מגרה את מערכת החיסון ועלול להגביר את ההתנגדות של הגוף לזיהום נגיפי או חיידקי.

חלקי הגוף בהם נטפל, יצטרכו להיחשף אך לרוב אין צורך להתפשט לחלוטין. 

רוב המטופלים יזדקקו בדרך כלל ל6-8 מחטים.

זה תלוי במטופל ובמטפל. חלקם ישתמשו בטכניקות עיסוי כמו שיאצו או רפלקסולוגיה, אחרים כמוני, מעדיפים לעבוד עם מנורת חימום או גירוי נוסף של המחטים כדי להגדיל את חוזק ויעילות הטיפול. לאחרונה התחלתי לשלב טיפול בדיקור יפני.

כן. לבעלי ביטוח בריאות פרטי דרך חברות הביטוח יכולים לקבל החזר של עד 75% מעלות הטיפול, בררו מול חברת הביטוח מהם התנאים ובעבור כמה מפגשים מקבלים את ההחזר. 

× - פנו אליי
דילוג לתוכן