רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

שגי היימר

מטפלת ברפואה סינית, דיקור סיני וצמחי מרפא.

בוגרת של הפקולטה לחקלאות (תוכנית 4 שנים) ובעלת תעודת מטפל מוסמך של האוניברסיטה העברית בירושלים. אני מטפלת בדיקור סיני מעל עשור בילדים ובמבוגרים – נהנית מכול רגע, ומתפעלת כל פעם מחדש מהפשטות והיעילות שיש לרפואה הסינית להציע על מנת להיפטר ממכאובים ללא תרופות חזקות או ניתוחים.  

במהלך הטיפול אני משתמשת בכלים אבחונים, כגון: אבחנת לשון, בטן ודופק, בכדי להבין מה יצא מאיזון, ואיזה מהלך נדרש על מנת שהאדם יחווה הקלה ויתרחש ריפוי. 

חולשה, תקיעות, עודף חום, קור – לאורך זמן יכולים לגרום לחולי כאב וסבל רב

  • בעזרת דיקור במחטים עדינות ודקיקות אפשר לחזק את הגוף ולהחזיר את הזרימה טובה
  • בעזרת צמחים ניתן לסלק עודפים, לחמם, לקרר או להניע לפי הצורך. 
  • בעזרת תמציות "פרחי באך" ניתן לחזק כוחות נפש להתמודדויות בחיים.

בקליניקה שלי נדבר גם על אורח חיים מייטיב, שיתמוך ויעזור לשינוי להתחולל בתחומי התזונה, השינה התנועה ועוד.

לפגישת ייעוץ ללא עלות בקליניקה, מוזמנים ליצור עימי קשר! 

 

שגי היימר, סגי היימר, שגית היימר, שני היימר - מטפלת בדיקור סיני, תזונה וצמחי מרפא סיניים, טל' 052-3686354

הגוף שלנו מתבטא בדרכים רבות ומרתקות!

לגוף שלנו יש דרכים רבות ומרתקות לבטא את עצמו.  
אם נשתחרר, ניתן לעצמנו להתמקד, להקשיב לגוף, לתת לו לדבר אלינו –  נוכל ללמוד ממנו המון. 

אני באמת מאמינה שאפשר לענות על כל שאלה בנוגע לגוף שלנו, לנפש, אם רק נאפשר לעצמנו להיות שקטים, להסתכל פנימה לתוך עצמנו, להתבונן סביבנו ולאפשר בסבלנות לכל דבר להתרחש בזמנו. הבעיה היא שרובנו מוסחים מדי מכדי באמת לאפשר לעצמנו להתכנס ולהקשיב לעצמי , אני חושבת שאחת הסיבות לכך שדיקור סיני כל כך יעיל, נעוצה בכך שמגביר את היכולת שלנו להיות נוכחים עם עצמנו.

דיקור סיני יוצר איזון

אני חושבת שלרבים מאיתנו יש דרך חיים המייצרת קונפליקטים בין הרצוי למצוי. רובנו מאוד ממוקדים ברצונות שלנו ובפיתויים של החיים, וזה טוב. זה בסדר לרצות כך. אך לא על חשבון מערכת היחסים שלנו עם עצמנו, גופנו. נפשנו
אין צורך לחוות סבל בדרך להגשמה. אפשר גם אחרת.

המטרה בטיפולי דיקור סיני היא להביא את עצמנו לנקודת זמן העכשווית – נקודת האיזון, מה חשוב לי עכשיו ולא לדאוג מה יביא העתיד. ברגע שיש סנכרון והגשמה של ה"עכשיו", מתרחשת הרפייה בכל הרמות. כל אותם דברים שעבורם נעשה ה'מרדף', שמבזבזים הרבה משאבים נפשיים ופיזיים, יתפוגגו. 

ההרפיה יוצרת מצב של זרימה חופשית, ומכאן אין תקיעות >> אין כאב >> אין סבל. 

אם הזרימה בגוף מלאה – אין כאב, הכל זורם חופשי בתוכנו – זה מצב של בריאות שלמה. וכשכואב, משמעותו – נתקע, וכשיש תקיעות צריך לעצור ולשאול את עצמנו ברגע זה "מה אני צריכה עכשיו"? נכון, זו שאלה עמוקה אבל חשובה – מה אני לא נותנת לעצמי? אוכל? מים? אויר? שקט? – עכשיו, ברגע זה. 

על מיטת הטיפולים, יש הזמנה לעצור פעולות, מחשבות, לחצים סביבתיים… ולהיות עכשיו. 

העצירה הזו היא כשעצמה היא דבר גדול.

בעולם המודרני לא מלמדים אותנו לעצור, להשהות, להתבונן, להקשיב. הכל תמיד בטורבו. 

זה מייצר המון מתח ומבזבז המון "דלק". עצם העצירה מייצרת טעינה. 

בטיפול נשתמש בנקודות דיקור כ"אנטנות", נכוון את הזרימה הנכונה לתוך הגוף, ונייצר הרפיה.

הדימוי העצמי הופך להיות הגורל של החיים, ספר הטאו

כשאני "נוכחת" אני "אני" 

כשאני נוכחת אני עם עצמי, בנקודת האפס שלי, ואז אני "אני האותנטית".
האמת – משקיטה, אין צורך לחבוש כובעים או לעטות מסיכות.
אם נצליח להביא ולהיות "אני" בכל דבר, נוכל לשמור על האמת שלנו – לא נרצה לשנות או להשתנות עבור שום דבר ואף אחד אחר. 

להיות נוכח הוא למעשה דבר מאוד פרקטי, שימושי ובריא. לגוף שלנו יש  ויסות עצמי שאומר לנו מה קורה בתוכנו, ומה עלינו לעשות. אם נמצא את הדרך להיות מסונכרנים עם הגוף שלנו, הוא יכול לעזור לנו בזרימה טובה יותר של קצב החיים, המרחב והאינטראקציה עם הסובבים אותנו. ברגע שנאפשר לעצמנו לחוות את הרגע, נבין, ונדע שהגוף שלנו הוא מערכת אנרגטית. 

וזה לא דבר פשוט להיות "אני" – יש מערכת חיצונית שמבקרת ושופטת אותנו כל הזמן; "איך להיות", "איך להתלבש", "איך לדבר" או "אם תעשה ככה אז.." וכו' – כל אלה עלולים לבלבל אותנו מלהיות אותנטים ומייצרים קונפליקטים רבים בחיינו. ומכאן נולדים הרבה כאבים.

כולם יודעים שלחץ נפשי גורם לתחלואים רבים, מגביר דלקתיות, (מכניס את הגוף למצב חומצי) פוגע בתפקוד המטבולי, מפחית את מערכת החיסון, מייצר רעילות פנימית וכאב וחרדה. מתח הוא ממש לא טוב עבורנו. גופנו יגיד לנו זאת ללא הרף אם נצליח להקשיב ל"מה צריך עכשיו", נוכל בקלות לשחרר את הכאב. 

קצת עלי..

המון שנים לקח לי להכיר את הגוף שלי. 

אני מטפלת ע"פ תורת הרפואה הסינית מזה זמן, וכמו מטפלים רבים, גם אני הייתי עסוקה בריפוי ובטיפול העצמי שלי, הרבה לפני שהפכתי למטפלת בדיקור סיני

בילדותי תמיד סבלתי מכאבי בטן ועצירות, ובבגרותי גם הפכתי לביקורתית וקשה יותר עם עצמי. כל השנים פשוט חשבתי שככה אני ועם זה עליי להתמודד במשך שארית חיי. לפחות זה מה שכולם אמרו לי. עד שפגשתי את המטפלת בדיקור סיני, הראשונה שלי. 

שגי היימר, [שגיא / סגי / שגית / שני היימר] | Sagi Heimer [sagit heimer, shani heimer] HAMEDAKERET

חברה המליצה לי על מטפלת בדיקור, אחרי שביקרתי אצל מספר רופאים מומחים שניסו לעזור לי עם בעיית העצירויות ומאוחר יותר גם טחורים, עם תרופות ומשחות – לא חל שינוי או שיפור משמעותי, נאלצתי ללמוד לחיות עם הכאב.

בהתחלה, רק ביקשתי ממנה שתעזור לי עם כאבי הבטן שלי. כבר מהטיפול הראשון היה שיפור גדול והתחלנו להיפגש באופן קבוע. 

המטפלת הסבירה לי שהטיפול פועל לחיזוק חיוניות הליבה שלי. שמטרתו לבנות לי בסיס חזק, ממש כמו תכנון אדריכלי, ושמסיבה כלשהי חסרה לי אנרגיה. מטיפול לטיפול הרגשתי השתפרה, כאבי הבטן הלכו נעלמו, היציאות היו סדירות ללא כאב, גם נפתרתי מהטחורים / פיסורה, המחזור הגיע בקלות, ישנתי יותר טוב והרגשתי הרבה יותר חזקה וחיונית. 

כל כך הוקסמתי מנפלאות הדיקור הסיני וכיצד הוא משפיע על הגוף והנפש, שהחלטתי ללמוד אותו.

ב-2009 סיימתי את לימודי בפקולטה לחקלאות ברחובות, וכיום יש לי קליניקה לדיקור סיני בראשון לציון בו אני מטפלת בכאבים המתבטאים במערכות שונות בגוף; עיכול, נשימה, מערכת המין, שלד וכו. 

אני מזמינה אותך לטפל ולהעניק לעצמך חיים איכותיים בריאים ומאושרים יותר.

מדקרת ומטפלת ברפואה סינית 052-3686354  
שגי היימר
× - פנו אליי
דילוג לתוכן