כל מה שכדאי לדעת על מיגרנות

חווים לעיתים קרובות כאבי ראש כרוניים? יכול להיות שאתם סובלים ממיגרנות וכדאי שתדעו שאתם לא צריכים לסבול וניתן לטפל בזה!

מהי מיגרנה?

מיגרנה היא תופעה של כאבי ראש כרוניים שלעיתים מלווים בתסמינים כמו בחילות, הקאות, רגישות לרעש ולאור ועוד. היא עלולה להמשך בין ארבע ל־72 שעות בתדירות של פעם בשבוע ואף יותר והכאבים עלולים להחריף בזמן מאמץ .יותר מכ־16% מהאוכלוסייה לרבות נשים סובלים ממיגרנה שפוגעת בתפקוד היומיומי שלהם.

חשוב לציין כי מיגרנה היא תופעה מוכרת בקרב נשים רבות הסובלות ממנה עם קבלת הוסת, והשכיחות לכך היא בשל השינויים ההורמונליים ,כאבי מחזור והשימוש בגלולות.

מה ההבדל בין מיגרנה לכאבי ראש?

בין התלונות הנפוצות בקרב רופאי המשפחה הם כאבי הראש ומיגרנה, אך למרות שבשני המקרים התסמין הינו כאבי ראש, קיים הבדל. המיגרנה מלווה בתסמינים נוספים מלבד כאב ראש, בנוסף התקף המיגרנה מנטרל ופוגע בתפקוד של האדם שחווה את ההתקף.

לעומת זאת, כאב ראש הוא כאב טורדני אמנם, אך ניתן להמשיך לתפקד איתו, לרוב ניתן לטפל בכאב ראש באמצעות משכך כאבים שיקל על הכאב ואף יעלים אותו. למטרת טיפול יעיל, חשוב לאבחן כי אכן מדובר במיגרנה ולא כאב ראש זמני.

איך מטפלים במיגרנות?

ישנם אפשרויות להתמודד עם התקפי מיגרנה וקיימות דרכים להימנע ככל הניתן מהמיגרנה.

  • שמירה על אורח חיים- מחקרים מוכיחים שככל שתטפלו בהתקף מוקדם יותר, הסיכוי להקל על ההתקף גדל, לכן ההמלצה הטובה ביותר למניעה היא לשמור על שגרת אורח חיים קבועה, עם שעות שינה קבועות ושלוש ארוחות מסודרות ביום. אם ידוע לכם על מזונות שמעוררים את ההתקף, כדאי להימנע. בנוסף השתדלו להפחית צריכה של מזונות כמו גבינה צהובה, מוצרי דיאט, קפה, שוקולד ויין אדום.
  • הימנעו ממניע ההתקף- אנשים רבים סובלים מהתקפי מגרנה כאשר הם לא שותים מספיק כל היום, או כאשר לא אוכלים בבוקר. נסו להבין מה מניע אצלכם את המיגרנה ונסו להימנע ככל האפשר.
  • המנעו מרעשים ואור מוגבר– רעשים ורגישות לאור הם גורמים שכיחים להתקפי מיגרנה, לכן במצבים של התקף נסו למצוא מקום שקט ולא מואר מידי כדי להפחית את הכאב.
  • שינוי טמפרטורה- טמפרטורה ידוע ככלי שיכול לעזור במגוון נושאים בריאותיים. נסו להבין אם מקלחת חמה או מים קרירים מסייעים לכם בהתמודדות עם הכאב.
  • טיפול תרופתי- טיפול תרופתי לאחר יעוץ רפואי עשוי להפסיק את תסמיני המיגרנה ולמנוע את החרפתם. טיפול תרופתי בשילוב של אורח חיים יכול לסייע בהפחתת תכיפות וחומרתה של התקף המיגרנה.

איך דיקור סיני עוזר לטיפול במיגרנות?

מחקרים רבים שבוצעו בתחום, מצאו כי דיקור סיני יעיל לטיפול במיגרנה וכאבי ראש. מחקר שבוצע בגרמניה בקרב 40 אלף איש הסובלים מכאבי ראש כרוניים נמצא שיפור ניכר בעקבות הדיקור. הסיבה לכך היא מכיוון וטיפול באמצעות הדיקור הסיני גורם לשחרור אנדורפינים המסייעים בשיכוך כאבים ובשחרור חומרים נוגדי דלקת. הרפואה הסינית מאפשרת טיפול עמוק אל מעבר לתסמינים שבעזרתו ניתן להגיע לאיזון באופן בו תדירות ועוצמת המיגרנה יופחתו משמעותית.

אם גם אתם סובלים ממיגרנות ונמאס לכם לסבול, אני מזמינה אתכם לקליניקה שלי לאבחון נכון של הבעיה וטיפול המתאים בדיוק לכם.

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן