רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

טיפול במחלות עור ברפואה הסינית

מחלות עור שונות, כמו פסוריאזיס, סבוריאה, אטופיק ועוד, עלולות להיות מטרד לא קטן. כאשר העור מתכסה בקשקשים, מגרד או שמופיעים עליו פצעים מוגלתיים, הדבר גורם למטרד ואי נוחות. הפסוריאזיס, למשל, היא מחלה כרונית המופעיה בכ-3% מכלל האוכלוסייה. היום קיימים תכשירים שונים ומשחות שנועדו להקל על התופעה, אך הם אינם מעלימים אותה. דיקור סיני לפסוריאזיס ומחלות עור, לעומת זאת, מטפל בגוף עצמו ולא בסימפטומים, ויכול להביא לידי הקלה משמעותית.

הפסוריאזיס לפי הרפואה הסינית

על פי הרפואה הסינית, כל מקרה של פסוריאזיס ומחלת עור נבחן לגופו. כך למשל, פריחה אדומה על העור מעידה על חום, בעוד גרד מראה על רוח. המדקרת מבצעת אבחון יסודי של המטופל, תוך שהיא בוחנת את הלשון והדופק. לאחר מכן, היא מחליטה על הטיפול הנכון עבור המטופל. דיקור סיני הוא אחד הטיפולים הנפוצים יותר. כאשר הגוף יוצא מכלל איזון, יש צורך למצוא את הנקודות הבלתי מאוזנות כדי להחזיר את האיזון ולגרום לגוף לטפל בבעיה. המדקרת מוצאת את הנקודות האלה ומבצעת בהן דיקור בעזרת מחטים סטריליות.

לאחר קביעת האבחנה והטיפול מתכננת המטפלת תכנית פעולה ומפגשי דיקור שיעזרו למטופל להשתקם. כמו כן, המדקרת יכולה להמליץ על טיפול בפסוריאזיס בבית:

  • להפחית בצריכת אלכוהול – מטופלים שנוהגים לצרוך משקאות אלכוהוליים עלולים להחמיר את מצב הפסוריאזיס. לפיכך, במקרה זה המדקרת תמליץ על צמצום צריכת האלכוהול.
  • לבצע תרגילי הרפיה – הפסוריאזיס יכול להיגרם גם כתוצאה מלחץ. ידוע כי הדיקור הסיני יכול להפחית את המתח שבו שרוי הגוף. ולטיפול ביתי כדאי לבצע תרגילי הרפיה.
  • שימוש בצמחי מרפא – למדקרת ידע רב בצמחי מרפא שיכולים לסייע למטופל להקל על תסמיני הפסוריאזיס.
  • תוספי תזונה – לפעמים הגוף זקוק לתוספי תזונה כמו ויטמין D או שמן דגים כדי להעלים את הנגעים בעור.

מדוע כדאי לשקול לבצע דיקור סיני לטיפול בפסוריאזיס?

לדיקור הסיני ישנם יתרונות רבים. מלבד העובדה שהוא מאפשר לגוף לחזור לאיזון שהופר, מדובר בטיפול טבעי ובלתי פולשני המלווה בתופעות קלות בלבד (סימנים כחולים או סחרחורת קלה). כמו כן, בעוד שהתרופות מטפלות בסימפטומים של הפסוריאזיס ומחלות העור, הדיקור מטפל בגוף עצמו. הוא מחזק את המערכת החיסונית ומסייע לגוף להתרפא.

מחפשים מרפאת דיקור סיני בראשון לציון והסביבה?

הכירו את המרפאה של שגי היימר, מדקרת ומטפלת ברפואה סינית. תוכלו ליהנות מפגישת ייעוץ ללא עלות שבה תסביר לכם שגי על יכולות הריפוי של הדיקור, תאבחן את הבעיה שאתם סובלים ממנה ותעשה הכול כדי להקל על הגוף והנפש.

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן