רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

טיפול במחלות חורף אצל מבוגרים וילדים

עונת החורף עשויה לגרום לרבים מכם מצבים לא נוחים במיוחד, כמו למשל – קשיים בנשימה, חום, כאבים בגרון, שיעול עמוק וכיוצא בזה. הרפואה הסינית מציעה שיטת טיפול שונה עבור טיפול במחלות החורף, הן עבור ילדים והן עבור מבוגרים על פי התבנית של המחלה. על פי מחקרים נמצא, כי סביבה סטרילית אינה מיטיבה עם הילדים שלכם, לעומת סביבה טבעית ברשף ובקרקע ובליווי של חיות מחמד, היא תחזק את המערכת החיסונית של ילדכם.

מה עושים כאשר חום הגוף עולה?

לעתים המחלה מתעצמת וחון הגוף שלכם ושל הילדים שלכם עולה במהרה, התסמינים הינם – עור חם, עצירות וכאבי בטן ונזלת וליחה אשר יהפכו את גוונן לצבע הירוק, יש לעשות הכל על מנת לקרר באופן המידי. חום הגוף הינו מנגנון טבעי שמטרתו לסייע בידי הגוף שלכם להיאבק במחלה. השיטה הטבעית הכי אפקטיבית להורדה של החום הינה על ידי חומץ תפוחים – עליכם להספיג יריעה מבד בחומץ מעורבב עם מים ולמרוח אותו על המפרקים של הילד או שלכם, בכך למעשה תייתרו את הצורך בשימוש בתרופות. ניתן לקרר את הגוף גם על ידי רטיות רטובות, הפשטה מבגדים וכן אמבטיה פושרת.

עשיית שימוש בצמחי מרפא ובתוספי תזונה עבור חיזוק הגוף –

צמחי מרפא – ניתן לעשות שימוש בצמחי מרפא אשר מיועדים למבוגרים או לילדים, מבלי הצורך לפנות לרופא המשפחה.

ניתן לעשות שימוש בתוספי תזונה כאשר אתם או הילדים שלכם חולים, כמו למשל –

  • ויטמין סי – לילדים לא מומלץ לתת מעבר להוראות השימוש, מכיוון שאם תעשו כך יהיה ויטמין זה משלשל. הקפידו בסחיטת מיץ תפוזים, אך כדאי לדעת, שהרפואה הסינית גורסת, כי מירב הפירות של ההדר עשויות לגרום לליחה, וכפועל יוצא יכבידו על הילד שלכם או עליכם.
  • פרוביוטיקה – היא יעילה לבעיות של ספיגה, ליחה ולחולשה במערכת העיכול. לא לתת אותה לילד שלכם, באם הוא נוטל אנטיביוטיקה, אלא רק לאחר כשבועיים בסיומה, על מנת לסייע בהתאוששות של המעיים.
  • אסטרגלוס – צמח מרפא שכיח אשר עושים בו שימוש למטרת חיזוק של מערכת החיסון והאנרגיה שלכם. אפשר ליטול אותו כחלק מהפורמולה לחיזוקה של המערכת החיסונית של ילדכם ושלכם או כתמצית.

טיפול במחלות החורף באמצעות דיקור סיני –

כאשר מתעורר הצורך לכך, ניתן לפנות למטפל מוסמך. הרפואה הסינית היא אמצעי טיפול מצוין וילדים כמו גם מבוגרים מגיבים היטב לדיקור סיני. אצל המטפל שאליו הלכתם ישנה אפשרות לקבל הדרכה בזמן של הטיפול – כיצד לבצע עיסוי לילד שלכם, אשר עשוי באופן ניכר להקל על הוצאת הליחה והשיעול שלו.

 

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

שגי היימר – מטפלת בדיקור סיני בראשון לציון 052-3686354

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן