רפואה סינית, דיקור סיני ויפני, צמחי מרפא, ותמציות באך

הטיפול באסטמה עם דיקור סיני

אסטמה היא למעשה דלקת כרונית במערכת הנשימה המתגלה בדרך כלל בגיל צעיר. לאסטמה יש תקופות שקטות שבהן היא לא מתבטאת, בעוד במקרים אחרים היא יכולה לבוא לידי ביטוי בהתקפים של קוצר נשימה, שיעול חזק ופליטת ליחה. היום קיימות כמה דרכים לטפל באסטמה ולהפחית את הסימפטומים שלה – הן דרכים קונבנציונליות והן דרכים בלתי קונבנציונליות. כמו כן, ישנם כמה גורמים לאסטמה שכדאי להכיר.

מהם הגורמים לאסטמה?

ישנם כמה גורמים שעלולים להגדיל את הסיכוי לפתח אסטמה, וכדאי בהחלט להיות מודעים אליהם:

  • ילדים הגדלים בבית שבו אחד ההורים או שניהם מעשנים עלולים לחלות באסטמה.
  • ילדים הנמצאים באזור בעל זיהום אוויר חמור עלולים לפתח אסטמה.
  • אלרגיה – ילדים הסובלים מאלרגיות שונות עשויים לפתח גם אסטמה.
  • גנטיקה – הסיכויים לחלות באסטמה גדלים במקרה שבו אחד מבני המשפחה חולה באסטמה.
  • זיהומים חוזרים ונשנים – מטופלים שסבלו בילדותם מזיהומים חוזרים במערכת הנשימה או מחלות עור שונות, עשויים לפתח אסטמה בבגרותם.

אסטמה – הטיפול הקונבנציונלי

הטיפול הקונבנציונלי באסטמה המוכר היום הוא טיפול תרופתי. מטרתו העיקרית של טיפול זה היא להפחית את התקפי האסטמה ולמנוע את החמרתה. הטיפול התרופתי ניתן בדרך כלל דרך משאף רגיל או משאף טורבוהיילר. משאפים אלה כוללים חומרים אנטי-דלקתיים, והם נועדו להרחיב את הסימפונות. טיפול נוסף שיכול הרופא לקבוע הוא טיפול של אבקה או בליעת כדורים הנקרא סינגולייר.

דיקור סיני לטיפול באסטמה

שיטה חלופית לטיפול באסטמה מבוססת על הרפואה הסינית העתיקה. לדיקור סיני יתרונות לא מעטים. ראשית, טיפול בדיקור סיני לאסטמה הוא טיפול טבעי שאינו כולל הכנסת חומרים כימיים אל הגוף. שנית, הטיפול אינו פולשני ובדרך כלל אינו לו תופעות לוואי קיצוניות (מלבד אולי סחרחורת קלה או "סימן כחול" במקום הדקירה). כמו כן, הדיקור הסיני דוגל בחיזוק הגוף והנפש ומסייע לגוף להירפא בכוחות עצמו. זאת בעוד הרפואה הקונבנציונלית מטפלת בעיקר בסימפטומים של האסטמה. כך, מי שעובר את הטיפול הסיני יודע לשלוט בגופו ויוצא מחוזק יותר כדי להתמודד עם הבעיה. זאת משום שהחדרת המחטים לאזורים שונים בגוף (הנקראים מרידיאנים) מסייעת לגופנו להחזיר לו את האיזון המלא ולהילחם ביתר שאת במחלות המאיימות עליו.

באים לטיפול אצל מדקרת מקצועית

מחפשים טיפולי דיקור סיני לאסטמה בראשון לציון והסביבה? הכירו את המדקרת שגי היימר, מטפלת מוסמכת ברפואה סינית.

שגי היא בוגרת של הפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית בירושלים ובעלת תעודת מטפל מוסמך. היא מטפלת מעל לעשור בילדים ומבוגרים כדי להקל על הסימפטומים של האסטמה ועוזרת לרבים לחזור למסלול חיים תקין.

לקריאה נוספת: הטיפול בשיעול דרך הרפואה הסינית

מזמינה אתכם לשיחת יעוץ וטיפול אצלי בקליניקה

× - פנו אליי
דילוג לתוכן