איך להקל על כאבי המחזור?

כאבי המחזור הינה תופעה מוכרת שיותר ממחצית מהנשים סובלות ממנה בזמן הופעת הווסת, כאבים שמתלווים בהתכווצויות כאבי ראש ולעיתים במצבי רוח שחוזרים על עצמם מידי חודש. אך האם ידעת שבעזרת פעולות קטנות שכל אחת יכולה לעשות, ניתן להפחית במידה את הכאב או אף לסייע?

מה גורם לכאבי מחזור?

כאבי המחזור מתרחשים בעקבות נשירת רירית הרחם ויציאתה דרך הנרתיק כחלק מתהליך ההתחדשות. לאישה אחת זה עלול לכאוב ולאחרת לא. הראיה סינית, כאבי מחזור נובעים לרוב מ"קור" ברחם ותקיעות של דם (סטגנציה). התוצאה היא כאבים בבטן, לעיתים גם בגב התחתון, במפשעות או בירכיים העליונות. כאבים שלעיתים עלולים לפגוע באורך החיים. הפעולות הבאות הם פעולות מומלצות שיכולות לסייע בהקלה בכאבי המחזור ויאפשרו לך להמשיך בפעולות היומית שלך:

חממי את הבטן

פעולה פשוטה שתעשה פלאים לכאבי המחזור שלך. שימוש בחום יכול לסייע לשרירים להירגע, לשפר את זרימת הדם ואף להקל על המתח. ניתן להשתמש בכרית חימום, מגבת חמה או בקבוק מים חמים, פריטים שניתן למצוא בבית או בבית המרקחת.

וותרי על הקפה ושתי יותר מים

כשמדברים על קפאין מדברים על קפה, תה שחור, סודה, שוקולד משקאות אנרגיה או כל צורה אחרת של קפאין. הפחתת השימוש בקפאין יכול להקל על הכאבי המחזור. כתחליף תוכלי לשתות מים חמים שיכולים להגביר את זרימת הדם ולהרפות את השרירים. בנוסף מומלץ לשלב מזונות כמו ירקות, שייקים, חלבון ומזונות עשירים בנוגדי חמצון.

שתי תה קמומיל

תה הקמומיל מלא בחומרים אנטי דלקתיים המעכבים את יצירת הפרוסטגלנדינים, הגורם להתכווצויות ברחם. פרוסטגלנדינים בזרם הדם אחראים לבחילות, הקאות, שלשולים וכאבי ראש במהלך המחזור החודשי. לכן לגימה מתה הקמומיל יסייע לך להקל על הכאב ולשפר את זרימת הווסת.

עסי את בטנך עם שמנים אתרים

עיסוי עורך בשמנים אתרים ארומטיים יכול להקל על כאבי המחזור. שמנים כמו שמן אתרי רוזמרין המניע דם, לבנדר – מרגיע ומרפה שרירים , ושמן אתרי מרווה יכולים לסייע לך להירגע ולהפחית את הכאב.

נסי דיקור סיני

דיקור סיני יכול לסייע בהקלה על ההתכווצויות, בכך שמסייע להרגעת מערכת העצבים, ומאפשר לדם לזרום לאיברים פנימיים ולשכך דלקות וכאבים. אחד היתרונות בדיקור סיני הוא שהוא נטול תרופות, ולכן ניתן לעשות טיפולים בכל עת.

כאבי המחזור הם כאבים עמומים ולרוב לא נעימים באזור הבטן ולעיתים הגב התחתון ואזורים נוספים. לכאבי המחזור יש דרגות שונות ולרוב הולכות ופוחתות עם ההתקדמות בימי הוסת. אם גם לך נמאס לסבול אני מזמינה אותך להתנסות בדיקור סיני לטיפול בכאבי מחזור אצלי בקליניקה. טיפול בשילוב צמחי מרפא סיניים המחזקים ומניעים את הדם  וייסעו לך לחזור לפעולות היום-יומית שלך במהרה.

דילוג לתוכן